شرح خبر

مخالفت اتحادیه عرب با همه پرسی در کردستان عراق

در نشست وزرای خارجه در قاهره، شورای وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب در نشست خود در قاهره به درخواست وزیر خارجه عراق تصمیم گرفت و به اتفاق آرا با برگزاری همه پرسی جدایی منطقه کردستان عراق مخالفت کرد.

در نشست وزرای خارجه در قاهره،

شورای وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب در نشست خود در قاهره به درخواست وزیر خارجه عراق تصمیم گرفت و به اتفاق آرا با برگزاری همه پرسی جدایی منطقه کردستان عراق مخالفت کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا وسیما  سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه عراق اعلام کرد شورای وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب در نشست خود در قاهره به درخواست ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق تصمیم گرفت و به اتفاق آرا با برگزاری همه پرسی جدایی منطقه کردستان عراق مخالفت کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی المنار ، احمد جمّال افزود علت مخالفت شورای وزیران اتحادیه عرب با همه پرسی منطقه کردستان عراق آن است که قانونی نیست و با قانون اساسی عراق که باید به آن احترام گذاشته و بر آن پافشاری و از وحدت عراق حمایت شود در تضاد است زیرا وحدت عراق عامل اصلی امنیت و ثبات منطقه است.

شورای وزیران اتحادیه عرب اعلام کرد تهدید وحدت عراق ، خطری برای امنیت منطقه و خطری برای قدرت کشورها و ملتهای آن در مقابله با تروریسم است.

9/13/2017
مهمترین خبرهای 12 ساعت گذشته

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبربرتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
اخبار بصورت خودکار از خبرگزاری ها و سایتهای خبری، تجمیع و نمایش داده می شوند و خبربرتر مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد.
5,399,259