شرح خبر

برنامه روسیه برای عادی سازی روابط با آمریکا

خبرگزاری مهر: رسانه ها از آماده شدن طرح روسیه برای عادی سازی رابطه با آمریکا و ارائه آن به واشنگتن خبر می‌دهند.

خبرگزاری مهر: رسانه ها از آماده شدن طرح روسیه برای عادی سازی رابطه با آمریکا و ارائه آن به واشنگتن خبر می‌دهند.

 کرملین ۳ ماه پس از انتصاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور، برنامه عادی سازی روابط بین دو کشور را به کاخ سفید پیشنهاد نموده است.

پرتال خبری Buzzfeed نیز در این رابطه می نویسد: کرملین برای عادی سازی روابط با واشنگتن برنامه دارد. از جمله این برنامه ها این است که کرملین خواستار از سرگیری روابط دیپلماتیک، نظامی و اطلاعاتی در اوکراین، سوریه و کره شمالی است، این کانال ها در زمان باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا بسته شده بود.

همچنین، مسکو پیشنهاد برگزاری نشست تخصصی با موضوع امنیت سایبری را به کاخ سفید ارائه داده است.

این نشریه توضیح می دهد که برخی از پیشنهادها در این سند در حال حاضر در حال اجرا است، اما اکثر این فهرست تا زمانی که مسکو و واشنگتن دیپلماتیک خود را عوض نکنند، همچنان متوقف می ماند.

سفارت روسیه در واشنگتن در خصوص انتشار این گزارش گفت: آنها درباره مذاکرات دوجانبه بسته ای که مربوط به اقدامات دیپلماتیک عادی است، اظهار نظر نمی کنند.

هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز در خصوص این گزارش اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: این موضوع می تواند به عنوان مذاکرات دیپلماتیک خصوصی در نظر گرفته شود. من نمی توانم جزئیات بیشتری از این را تایید کنم.

9/13/2017
مهمترین خبرهای 12 ساعت گذشته

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبربرتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
اخبار بصورت خودکار از خبرگزاری ها و سایتهای خبری، تجمیع و نمایش داده می شوند و خبربرتر مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد.
5,397,036