شرح خبر

نامزدهای نهایی جایزه بوکر معرفی شدند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هیات داوران این دوره از جایزه بوکر به ریاست لولا یانگ فهرست نهایی نامزدهای جایزه را معرفی کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هیات داوران این دوره از جایزه بوکر به ریاست لولا یانگ فهرست نهایی نامزدهای جایزه را معرفی کردند.

در میان نامزدهای نهایی جایزه ترکیبی از چهره‌های سرشناس چون پل استر و جوان‌هایی چون فیونا موزلی 29 ساله حضور دارند. در این دوره الی اسمیت برای چهارمین بار با کتاب «پاییز» به جمع نامزدهای نهایی راه پیدا کرده است.

در این بین بسیاری از چهره‌های سرشناس فهرست بلند نامزدهای بوکر نیز به جمع نامزدهای نهایی راه پیدا نکردند که از آن‌ها می‌توان به آرونداتی روی و سباستین بری، کامیلا شمسی و زادی اسمیت اشاره کرد. هیات داوران به جای آثار این چهره‌های سرشناس ترجیح داده است تا نخستین رمان جرج ساندرز با عنوان «لینکلن در باردو» را به جمع نامزدهای نهایی بفرستند.

فیونا موزلی جوان نیز با نخستین رمانش به جمع نامزدهای بوکر راه یافته است. محسن حمید نویسنده پاکستانی انگلیسی با کتاب «خروج از غرب» دیگر نامزد بوکر است.

یکی از مهم‌ترین افرادی که از راه یافتن به جمع نامزدهای نهایی بازمانده است، کالسون وایتهد برنده جایزه پولیتزر و جایزه ملی کتاب آمریکا است.

فهرست نامزدهای نهایی جایزه بوکر به شرح زیر است:

پل استر با کتاب « ۱ ۲ ۳ ۴»

امیلی فریدلاند با کتاب «تاریخ گرگ‌ها»

محسن حمید با کتاب «از غرب خارج شو»

فیونا موزلی با کتاب «المت»

الی اسمیت با کتاب «پاییز»

جرج ساندرز با کتاب «لینکلن در باردو»

برنده جایزه 50 هزار پوندی بوکر 25 مهر (17 اکتبر) معرفی خواهد شد. 

منبع: گاردین/ 13 سپتامبر

57241

Let's block ads! (Why?)

9/13/2017
مهمترین خبرهای 12 ساعت گذشته

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبربرتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
اخبار بصورت خودکار از خبرگزاری ها و سایتهای خبری، تجمیع و نمایش داده می شوند و خبربرتر مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد.
5,395,971