شرح خبر

حماس: پیمان اسلو، جنایت سیاسی در حق ملت فلسطین بود

حماس در سالروز امضای پیمان «اسلو» بیانیه‌ای صادر کرد و آن را جنایت سیاسی در حق ملت فلسطین خواند. در ادامه بیانیه حماس آمده ست: فلسطین، سرزمین مقدسی است، چانه‌زنی را نمی‌پذیرد و خونی که بر خاکش ریخته می‌شود با راه‌حل سیاسی و عقب‌نشینی پاک نمی‌شود.

حماس در سالروز امضای پیمان «اسلو» بیانیه‌ای صادر کرد و آن را جنایت سیاسی در حق ملت فلسطین خواند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، حماس در بیست و چهارمین سالگرد پیمان «اسلو» اعلام کرد این توافق، سقوطی بزرگ در باتلاق امتیازدهی‌ها بود و یک جنایت سیاسی در حق ملت فلسطین به شمار می‌رود.

در ادامه بیانیه حماس آمده ست: فلسطین، سرزمین مقدسی است، چانه‌زنی را نمی‌پذیرد و خونی که بر خاکش ریخته می‌شود با راه‌حل سیاسی و عقب‌نشینی پاک نمی‌شود.

حماس تصریح کرد: توافق اسلو محاصره مالی و تجاری و سیاسی گسترده‌ای علیه ملت فلسطین اعمال کرد، به رژیم اشغالگر اجازه داد بر اقتصاد و منابع طبیعی ما به شکلی گسترده مسلط شود.

در ادامه بیانیه این جنبش آمده است: توافق اسلو که از ۷۸ درصد از خاک فلسطین گذشت و هنوز بر مابقی اراضی باقیمانده چانه می‌زند، دلیلی واضح بر آن است که حامیان طرح تصفیه، امانتدار نیستند و نمی‌توان به آن‌ها در تعیین سرنوشت و دیگر مسایل ملت فلسطین تکیه کرد.

حماس سپس افزود: طرح شکست‌خورده اسلو تأکید می‌کند اعتقاد مقاومت مبنی بر اینکه آنچه به زور گرفته شده، جز با زور برگردانده نمی‌شود، درست است و مقاومت امروز قدرت حقی است که از توانایی‌های ملت ما و حقوق سلب شده آن دفاع می‌کند.

۲۴ سال پیش در چنین روزی (۱۳ سپتامبر ۱۹۹۳) «یاسر عرفات» رئیس وقت سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) تحت نظارت «بیل کلینتون» رئیس جمهور آمریکا تن به امضای قرارداد ننگین اسلو با «اسحاق رابین» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی داد.

9/13/2017
مهمترین خبرهای 12 ساعت گذشته

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبربرتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
اخبار بصورت خودکار از خبرگزاری ها و سایتهای خبری، تجمیع و نمایش داده می شوند و خبربرتر مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد.
5,394,296