شرح خبر

نگاهی به مرحله مقدماتی مسابقات فوتبال دانش آموزان آسیا

به گزارش ایرنا ، در این 16 بازی برگزار شده 62 گل از خط دروازه ها گذشت و معدل حدود چهار گل برای هر بازی آمار خوبی است.هندوستان و سریلانکا ضعیف ترین تیم های شرکت کننده در این مسابقات بودند که نتوانستند حتی یک امیتاز کسب کنند و بیشترین گل خورده را هم این دو…

به گزارش ایرنا ، در این 16 بازی برگزار شده 62 گل از خط دروازه ها گذشت و معدل حدود چهار گل برای هر بازی آمار خوبی است.
هندوستان و سریلانکا ضعیف ترین تیم های شرکت کننده در این مسابقات بودند که نتوانستند حتی یک امیتاز کسب کنند و بیشترین گل خورده را هم این دو تیم داشتند و زنگ تفریح تیم ها بودند.
تیم های صاحب نام شرق آسیا همچون کره جنوبی و چین که قهرمان و نایب قهرمان دوره گذشته هستند (چهل و چهارمین دوره ) نتوانستند بازی های خوبی ارایه دهند اگرچه تیم کره جنوبی به مرحله نیمه نهایی صعود کرد اما اقتدار چندانی نداشت و تیم چین هم از دور مسابقات حذف شد.
از تیم های شرق آسیا تیم اندونزی فوتبال بسیار خوبی به نمایش گذاشت و تمام دیدارهای خود را با پیروزی پشت سر گذاشت و بهترین تیم دوره مقدماتی از نظر آماری بود و تیم مالزی هم نمایش خوبی داشت و توانست به همراه اندونزی به مرحله نیمه نهایی صعود کند.
تیم منتخب فارس که با نام ایران ب در این مسابقات شرکت داشت به دلیل اینکه تنها یک تیم از هر کشور حق شرکت در مسابقات را داشتند با قرار گرفتن در رده دوم جدول، امتیازهای کسب شده اش محاسبه نشد و از دور مسابقات کنار رفت.
تیم ایران الف هم در این مسابقات فوتبال خوبی را به نمایش گذاشت و با اقتدار و قرار گرفتن در صدر جدول به مرحله نیمه نهایی صعود کرد و از امیدهای فتح جام چهل و پنجم است ضمن اینکه ایران نایب قهرمان دوره چهل و سوم را در کار نامه دارد.
در دور مقدماتی محمد حمد بالی از تیم اندونزی با زدن چهار گل در صدر جدول گلزنان قرار گرفت، مهرداد عالی پور بازیکن سه گله ایران است و بین باهارودین و محمد ریدوان از مالزی 2 گل زدند، لی جونگ یوگ از کره جنوبی هم با 2 گل در جدول گلزنان تیم های راه یافته به مرحله نیمه نهایی هستند.
ورزشگاه حافظیه و بعثت شیراز محل بر گزاری این مسابقات بود که بازی های ایران به دلیل کیفیت خوب زمین بعثت در این ورزشگاه برگزار شد و سایر دیدارها در ورزشگاه حافظیه انجام شد که زمین مناسبی ندارد.
بدین ترتیب در گروه 2 این رقابت ها، تیم ایران با 9 امتیاز در صدر قرار گرفت، تیم مالزی با 6 امتیاز دوم شد، تیم تایلند با سه امتیاز عنوان سوم را کسب کرد و سریلانکا هم بدون امتیاز چهارم شد.
همچنین در گروه یک تیم اندونزی با 12 امتیاز در صدر قرار دارد و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد ، تیم کره جنوبی باپنج امتیاز دوم شد تیم تایلند با 4 امتیاز سوم شد تیم فارس هم بدون محاسبه هفت امتیاز کسب کرده در رده چهارم قرار گرفت و هندوستان بدون امتیاز در رده پنجم ایستاد.
چهار تیم صعود کننده به مرحله نیمه نهایی روز پنجشنبه بیست وسوم شهریور ماه به مصاف هم خواهند رفت.
در این روز، تیم های ایران و کره جنوبی با هم مسابقه خواهند داد و تیم های اندونزی و مالزی نیز با هم دیدار خواهند کرد تا چهره 2 تیم مرحله نهایی مشخص شود.
دیدارهای رده بندی و نهایی این مسابقات جمعه بیست و چهارم شهریور در ورزشگاه بعثت شیراز برگزار می شود.
در رقابت های فوتبال دانش آموزان آسیا به میزبانی شیراز 270 فوتبالیست در قالب 9 تیم شرکت دارند.
این مسابقات در 2 وقت 40 دقیقه ای برگزار می شود.
خبرنگار: حمیدرضا خلیقی ** انتشاردهنده: غلامرضا مالک زاده
7368 / 1876

انتهای پیام /*
9/13/2017
مهمترین خبرهای 12 ساعت گذشته

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبربرتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
اخبار بصورت خودکار از خبرگزاری ها و سایتهای خبری، تجمیع و نمایش داده می شوند و خبربرتر مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد.
5,393,501