شرح خبر

۱۰۰ تن کمک ایران؛ آماده ارسال به میانمار

معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر امور خارجه گفت: یکصد تن کمک‌های انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران آماده ارسال به مسلمانان مظلوم میانمار است.

معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر امور خارجه گفت: یکصد تن کمک‌های انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران آماده ارسال به مسلمانان مظلوم میانمار است.

۱۰۰ تن کمک ایران؛ آماده ارسال به میانمارآقای رحیم پور که در نشست فوق العاده امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به منظور بررسی فاجعه کشتار مسلمانان میانمار حضور یافته بود در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: جمهوری اسلامی ایران به صورت جدی برای ارسال کمک‌های انسان دوستانه و اقدامات دیپلماتیک برای کمک و پایان بخشیدن به کشتار مسلمانان در میانمار فعال است.

وی گفت: یکصد تن کمک‌های انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران آماده ارسال به مسلمانان این کشور است که تحت ظلم و کشتار دولت میانمار قرارگرفته اند.

رحیم پور افزود: هلال احمر کشورمان نیز اقدامات کمک رسانی و رسیدگی‌های پزشکی را در دستور کار خود قرار داده است.

معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر امور خارجه همچنین با اشاره به رایزنی‌های صورت گرفته برای برگزاری دیدارهایی با مقامات محلی میانمار و همچنین منطقه‌ای به منظور پایان بخشیدن به نسل کشی مسلمانان گفت: هم اکنون مذاکرات با مقامات برمه و بنگلادش در حال انجام است.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با تمام توان، حمایت از مسلمانان میانماری را در دستور کار خود قرار داده و سعی خواهد کرد با رایزنی‌های دیپلماسی و سیاسی در جوامع بین المللی و کشورهای اسلامی از این فاجعه انسانی و نسل کشی جلوگیری کند.

Let's block ads! (Why?)

9/13/2017
مهمترین خبرهای 12 ساعت گذشته

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبربرتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
اخبار بصورت خودکار از خبرگزاری ها و سایتهای خبری، تجمیع و نمایش داده می شوند و خبربرتر مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد.
5,390,527