شرح خبر

مادورو : توافق کاهش تولید نفت قطعا تمدید خواهد شد

مادورو : توافق کاهش تولید نفت قطعا تمدید خواهد شد نیکلااس مادورو روز چهارشنبه اعلام کرد توافق میان کشورهای عضو اوپک و کشورهای مستقل تولید کننده نفت در زمینه کاهش سقف تولید قطعنا پس از پایان مارس سال 2018 ادامه خواهد داشت .

مادورو : توافق کاهش تولید نفت قطعا تمدید خواهد شد

 به گزارش سرویس بین المللخبرگزاری صدا و سیما  رئیس جمهور ونزوئلا گفت توافقنامه کاهش تولید نفت به احتمال زیاد پس از مارس سال 2018  تمدید خواهد شد .

نیکلااس مادورو روز چهارشنبه اعلام کرد توافق میان کشورهای عضو اوپک و کشورهای مستقل تولید کننده نفت در زمینه کاهش سقف تولید قطعنا پس از پایان مارس سال 2018 ادامه خواهد داشت .

به گزارش خبرگزاری رویترز از کاراکاس ، مادورو گفت :« در سفرم به منطقه خاورمیانه در اوایل هفته با حسن روحانی رئیس جمهور ایران درباره این موضوع ( تمدید توافق کاهش تولید نفت) گفتگو کردم  و به نظر می رسد کشورهای این منطقه تمایل زیادی برای تمدید این توافقنامه دارند .

رئیس جمهور ونزوئلا با اشاره به اینکه نشست وزیران نفت کشورها 20 سپتامبر ( 29 شهریور) در وین برگزار می شود ، تاکید کرد شرایط برای تمدید این توافق با هدف کاهش تولید و تنظیم بازار نفت فراهم است .

مادورو گفت :« به احتمال زیاد توافق کاهش تولید تمدید خواهد شد ».

وزارت انرژی روسیه نیز روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد وزیران نفت روسیه و ونزوئلا در نشست مسکو بر پایبندی خود به اجرای کامل توافق کاهش تولید تاکید کردند .

اعضای اوپک و شماری از کشورهای ‏‏غیر ‏عضو آن از جمله روسیه که یکی ‏از بزرگترین تولید ‏کنندگان ‏نفت خارج از این سازمان ‏نفتی ‏است، ‏برای محدود سازی تولید ‏و برقراری توازن میان عرضه و ‏تقاضا برای این محصول در سطح ‏جهانی، توافقنامه ای را در ‏آخر سال 2016 امضا کردند. ‏ این کشورها در اواخر‏ماه ‏مه ‏‏2017 ‏‏دوباره  ‏تصمیم گرفتند اجرای این ‏توافقنامه را تا اواخر ماه ‏مارس ‏‏سال ‏‏2018 ادامه دهند. ‏

 بر اساس این توافق اعضای اوپک و غیر اوپک متعهد شدند سقف تولید خود را از ابتدای سال 2017 روزانه به میزان یک میلیون و 800 هزار بشکه کاهش دهند . 

9/13/2017
مهمترین خبرهای 12 ساعت گذشته

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبربرتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
اخبار بصورت خودکار از خبرگزاری ها و سایتهای خبری، تجمیع و نمایش داده می شوند و خبربرتر مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد.
5,388,820