شرح خبر

جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی درباره کشتار مسلمانان میانمار

جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برای بررسی موضوع نسل کشی مسلمانان در میانمار آغاز شد.

جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برای بررسی موضوع نسل کشی مسلمانان در میانمار آغاز شد.

جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی درباره کشتار مسلمانان میانماربه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، در این نشست که معاون آسیا و اقیانوسیه و برخی دیگر از مسئولان وزارت امور خارجه حضور دارند آقای بروجردی رئیس کمیسیون این اقدامات جنایتکارانه را محکوم کرد.

وی بر برداشتن گام‌های عملی ازجمله ارسال کمک‌های انساندوستانه و اعمال فشارهای سیاسی ازجانب کشورهای اسلامی تاکید کرد خواستار برگزاری اجلاس فوق العاده وزرای کشورهای اسلامی برای بررسی و پیگیری این فاجعه انسانی شد.

این جلسه هم اکنون با ارائه گزارش معاون وزیر خارجه در باره اقدامات این وزارتخانه ادامه دارد.

ارسال کمک‌های انساندوستانه ایران برای مسلمانان میانمار

معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه در جلسه فوق العاده امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: کمک‌های انساندوستانه جمهوری اسلامی ایران برای مسلمانان میانمار روز جمعه به بنگلادش ارسال می‌شود.

آقای رحیم پور در این جلسه گفت: از روز جمعه این هفته یکصد تن کمک‌های انساندوستانه جمهوری اسلامی ایران به همراه تجهیزات یک بیمارستان صحرایی با چند پزشک متخصص برای کمک به مسلمانان میانمار ارسال و اعزام خواهد شد.

وی افزود: در کنار این اقدامات رایزنی‌های سیاسی با دولت میانمار و کشور‌های همسایه آن برای جلوگیری از کشتار مسلمانان ادامه دارد.

جلسه کمیسیون امنیت ملی هم اکنون با سخنان برخی کارشناسان منطقه‌ای وزارت خارجه و نمایندگان ادامه دارد.

9/13/2017
مهمترین خبرهای 12 ساعت گذشته

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبربرتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
اخبار بصورت خودکار از خبرگزاری ها و سایتهای خبری، تجمیع و نمایش داده می شوند و خبربرتر مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد.
5,387,033