رفاه اجتماعی

فردا موعد واریز عیدی مددجویان کمیته امداد به حساب سرپرستان خانوار

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از کمیته امداد امام خمینی (ره)، سید پرویز فتاح با تأکید بر این‌که منابع مالی لازم برای پرداخت عیدی خانواده‌های تحت حمایت از سوی دولت تأمین شده است، افزود: این اعتبار امروز از سوی سازمان برنامه و بودجه به حساب کمیته امداد و بهزیستی واریز می‌شود.

آیا معتاد، مجرم است؟

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از مؤسسه هم اندیشی جهانی راه برتر (کادراس)، مصرف مواد مخدر در آغاز جنبه دارویی و پزشکی داشت، اما از اوایل قرن بیستم مشکلات ناشی از سوءمصرف مواد مخدر، به ویژه افزایش کشت تریاک در منطقه «هلال طلایی[۱]» و صادرات تریاک از شرق به غرب به شدت گسترش یافت. همچنین…

اورژانس اجتماعی در ایام نوروز به‌صورت شبانه‌روزی فعال است

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از روابط عمومی بهزیستی، حبیب‌الله مسعودی فرید در مورد نحوه فعالیت مراکز اقامتی و نگهداری از کودکان کار و خیابان، سالمندان، و معلولان در ایام تعطیلات نوروز گفت:‌ تمام این مراکز در ایام تعطیل سال جدید پذیرش خود را خواهند داشت و تعطیل نمی‌شوند.

بیش از 2 هزار پایگاه هلال‌احمر آماده خدمت‌رسانی به مردم است

مرتضی سلیمی در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه گروه اجتماعی خبرگزاری آنا گفت: امسال جمعیت هلال احمر در تمام ایام نوروز به صورت آماده‌باش، آماده خدمت‌رسانی به مردم است و فعالیت‌هایش را در دو بخش تقسیم کرده است.

اجرای طرح ملی رَستا در 1000 روستای کشور/ 10هزار شغل ایجاد می‌شود

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، فرهاد قادریان ظهر امروز در نشست خبری اختتامیه نخستین گردهمایی تخصصی کارگزاران طرح ملی رَستا که به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی برگزار شد، گفت: در سال گذشته آمارهای رسمی حاکی از این بود که روزانه به طور متوسط 3 روستا به دلایل مختلف مخصوصاً از…

فردا شب آخرین مستمری تمام افراد تحت پوشش واریز می‌شود

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، سید پرویز فتاح در نشست خبری ارائه عملکرد یک‌ساله این سازمان گفت: سال سختی را پشت سر گذاشتیم اما با این وجود کمیته امداد به وظایف خود در این سال عمل کرده است. رئیس کمیته امداد اظهار کرد: کمیته امداد در چارچوب نظام در حال حرکت…

پرداخت سهم حق بیمه آسیب‌دیدگان زلزله و خشک‌سالی توسط دولت

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، روستائیان، کشاورزان و عشایر از حق بیمه اجتماعی خود فقط یک‌ سوم را پرداخت می‌کنند و دو سوم دیگر توسط دولت پرداخت می‌شود.

وزارت رفاه سیستم شفافیت را استارت زد

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، عصر امروز نشست خبری اعلام جزئیات سامانه‌های شفافیت و سامانه ناظر مرکز فرماندهی و کنترل سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال کشور با حضور مدیران سازمان‌های مختلف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

کارگران امسال عید ندارند/ تحویل سال با کوله‌باری از غصه نداری

به گزارش خبرنگار حوزه رفاهی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، در روزهای منتهی به پایان سال ۱۳۹۷ کارگران منتظر تشکیل شورای سه جانبه دستمزد متشکل از نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت هستند آن هم در شرایطی که گوشت قرمز از قیمت 120 هزار تومان عبور کرده و قیمت مرغ نیز به رکورد هر کیلو 15 هزار…

۱۲ هزار جوان هلال‌احمری مسافران نوروزی را راهنمایی می‌کنند

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از جمعیت هلال‌احمر، شهاب‌الدین صابونچی در تشریح طرح‌های نوروزی ۹۸ اظهار کرد: امسال نوزدهمین سالی است که سازمان جوانان طرح ویژه‌ای را برای نوروز دنبال می‌کند. یکی از رویکردهای مهم ما این بود که هم‌افزایی بیشتری بین واحدهای عملیاتی طرح نوروزی در جمعیت اتفاق بیفتد.