آفریقا

قانون اساسی وحی منزل نیست و می‌توان آن را تغییر داد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از «بوابه الاهرام»، «علی عبدالعال»‌ در خلال نخستین جلسه استماع پیشنهادات درباره اصلاح قانون اساسی که عصر روز گذشته انجام شد، گفت: «قانون اساسی بت یا آموزه‌‌های دینی و وحی منزل نیست و می‌توان آن را تغییر داد».

سرنوشت الجزایر باید در دستان مردم این کشور باشد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از الجزیره، «سرگئی لاوروف» در دیدار همتای الجزایری خود گفت: «سرنوشت مردم الجزایر باید به دست خودشان تعیین شود و این کار نیز طبق قانون اساسی این کشور و قوانین بین‌المللی باید انجام شود».

سقوط هواپیمای اتیوپی شبیه سرنگونی «رایان ایر» بود

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از یورونیوز، وزیر حمل‌ونقل اتیوپی اعلام کرد: با اطلاعاتی که از جعبه سیاه هواپیمای بوئینگ 737 مکس (مکس 8) اتیوپی که هفته پیش سقوط کرد، متوجه شده‌ایم که این حادثه شباهت‌های زیادی با سقوط هواپیمای اندونزیایی که در آبان رخ داد، دارد.

داعش سر یک شهروند تونسی را برید

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، مرکز «سایت» آمریکا که به رصد پایگاه‌های اینترنتی گروه‌های افراطی می‌پردازد، در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «گروه داعش در تلگرام مسئولیت اعدام یک شهروند تونسی را برعهده گرفت. جسد این فرد را دستگاه قضایی تونس حدود یک ماه پیش کشف کرده بود».

افزایش همکاری‌های بازرگانی مصر و اتحادیه اروپا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از «مصری‌الیوم»، «عمرو نصار» گفت: «گسترش روابط اقتصادی و بازرگانی با اتحادیه اروپا در رأس اولویت‌های وزارت صنعت و بازرگانی با هدف تقویت روابط خارجی مصر در حوزه اقتصادی است».