دانشگاه و سیاست

دولتمردان برای دستیابی به پیشرفت حوصله داشته باشند

محمدحسین شفیعی میم درگفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه و سیاست گروه دانشگاه خبرگزاری آنا با اشاره به سیاست‌گذاری‌های لازم برای رونق تولید ملی گفت: ما تا جایی که مقدور بوده سعی کردیم از تولیدات داخل تهیه کنیم و مصادیق زیادی داریم و در سال جدید نیز این مسئله را در دستورکار قرار خواهیم داد.  

دانشگاه نقش مرجعیت فکری برای جامعه دارد

ابراهیم صالحی عمران در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه و سیاست گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با اشاره به حلول سال 1398 گفت:  یکی از بحث‌های‌ مهم، حاکم کردن نگرش اقتصاد بر آموزش است. در سال جدید در دانشگاه فنی و حرفه‌ای قصدمان بر این است که آموزش را به تولید و اشتغال نزدیک کنیم و برای اینکه…

دانش و تجربه مراکز علم و فناوری در خدمت رونق تولید داخلی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیام تبریک سال نو به مردم ایران و جامعه دانشگاهی کشور اعلام کرد:  حلول سال نو و بهار پرطراوت را که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می‌باشد به تمامی مردم ایران…

ضرورت توجه به کیفی‌سازی فعالیت‌ها و اقدامات

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا،  دکتر علی‌اکبر ولایتی در پیامی به مناسبت نوروز 1398 ضمن تبریک این ایام، بر ضرورت اجرای دقیق برنامه‌های راهبردی به ویژه در ارتباط با ارتقای کیفی کلیه فعالیت‌ها و اقدامات تاکید کرد.

دانشجویان سنواتی هزینه‌های گزافی را به دانشگاه‌ها تحمیل می‌کنند

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از دانشگاه شهید بهشتی، یک‌صد و شصت و نهمین و آخرین جلسه شورای دانشگاه شهید بهشتی در سال ۱۳۹۷، به ریاست سیدحسن صدوق رئیس دانشگاه و با حضور اعضای شورا در تالار شهید شهریاری حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.

در «ساعت زمین» دانشگاه تهران خاموش می‌‌شود

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه تهران، با توجه به سیاست‌های کلان دانشگاه برای حفاظت از محیط زیست و حرکت به سوی دانشگاه سبز که به شکل ویژه در قالب اقدامات مدیریت سبز در دو سال گذشته پیگیری شده است و در جهت اقدامات فرهنگی و آموزشی مرتبط با آن، دانشگاه…

حمایت ویژه از پایان‌نامه‌های با محوریت حل مسائل جامعه

محمد علی‌اکبری در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه و سیاست گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با بیان اینکه دانشگاه ایلام یکی از دانشگاه‌های برتر کشور است، اظهار کرد: متولیان دانشگاه ایلام در طول ۴۰ سال گذشته کارهای بسیار خوبی برای ارتقای کمی و کیفی این دانشگاه انجام داده‌اند.

اختصاص ۱۸ درصد از مصوبات شورای انقلاب فرهنگی به تولید ملی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت‌الاسلام سیدسعیدرضا عاملی در حاشیه نشست هم‌اندیشی «حمایت از کالای ایرانی، تهدیدها، فرصت‌ها و راهبردها» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این جلسه گزارش اقدامات صورت‌گرفته توسط دستگاه‌های مختلف در زمینه حمایت از کالای تولید ملی ارائه شد.

تصویب ایجاد نخستین دانشکده کسب و کار کشور در دانشگاه خلیج فارس

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس، عبدالمجید مصلح اظهار کرد: مراحل احداث دانشکده کسب کار و برج فناوری دانشگاه از سال آینده و با اعتباری بالغ بر ۲۸۰ میلیارد ریال آغاز می‌شود.