غرب آسیا و محور مقاومت

دمشق برای آزادی جولان اشغالی از هر ابزاری استفاده می‌کند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از المیادین، «فیصل المقداد» گفت: «جولان اشغالی، بخش جدایی‌ناپذیر خاک سوریه است و اهالی این منطقه قهرمانانی هستند که ما به‌دنبال آزادی و استقلال آنها هستیم. دونالد ترامپ مزدور صهیونیست‌ها و آمریکا سرکش‌ترین کشور دنیا و حامی تروریسم است و قطعنامه‌های سازمان ملل متحد را درباره جولان اشغالی نادیده می‌گیرد».

دعوت ترامپ به الحاق جولان به سرزمین‌های اشغالی غیر قانونی است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از المیادین، وزارت امور خارجه عراق اعلام کرد که اظهارات دونالد ترامپ برای دعوت به رسمیت شناختن جولان به‌عنوان بخشی از سرزمین‌های اشغالی خلاف قوانین بین‌المللی است.

سوریه از لوث وجود داعش پاک شد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از العربیه، نیروهای کُرد دموکراتیک سوریه (قسد) با انتشار پیامی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند که به‌طور کامل بر منطقه «الباغوز» سوریه تسلط پیدا کرد. روستای باغوز آخرین مخفی‌گاه‌ گروه تروریستی داعش در شمال شرق سوریه به‌شمار می‌رود.

استاندار موصل برکنار می‌شود/ افزایش تعداد جان‌باختگان به 120 نفر

گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا: «عادل عبدالمهدی»، نخست‌وزیر عراق به‌دنبال حادثه واژگونی قایق موسوم به «العبارة» در موصل، طی نامه‌ای از «محمد الحلبوسی»، رئیس مجلس درخواست کرد تا موضوع برکناری استاندار موصل و معاونانش بررسی شود.

جولان اشغالی به دامان سوریه بازخواهد گشت

گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا: شب گذشته بود که دونالد ترامپ در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که «بعد از ۵۲ سال، اکنون وقت آن فرارسیده است که واشنگتن بلندی‌های جولان را که اهمیت اساسی، راهبردی و امنیتی برای ثبات منطقه‌ دارد به‌عنوان بخشی از خاک اسرائیل به رسمیت بشناسد».

امیدواریم دعوت ترامپ درباره جولان در حد دعوت باقی بماند!

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از تاس، «دیمیتری پسکوف» در واکنش به دعوت دونالد ترامپ برای به رسمیت شناختن جولان به‌عنوان بخشی از خاک رژیم صهیونیستی گفت: «اظهارات ترامپ درباره بلندی‌های جولان ثبات و آرامش خاورمیانه را تهدید می‌کند».

آمریکا و رژیم صهیونیستی با اشغال جولان قادر به تغییر تاریخ نیستند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از راشا تودی، «حازم قاسم» گفت: «سخن دونالد ترامپ درباره تصمیمش برای به رسمیت شناختن جولان اشغالی به‌عنوان بخشی از اسرائیل در راستای ادامه دشمنی آمریکا با حقوق دولت و ملت‌های عربی انجام شده است».

اجازه نمی‌دهیم اشغالگری صهیونیست‌ها بر جولان رسمیت یابد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از راشا تودی، رجب طیب اردوغان در سخنرانی خود در نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی در استانبول درباره تصمیم دونالد ترامپ در به رسمیت شناختن حق حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان اشغالیگفت: «اقدام ترامپ منطقه را با بحران و خطر جدیدی مواجه می‌کند و ما نمی‌توانیم چنین چیزی را قبول کنیم».