آمریکا و اروپا

توهین رهبر راست‌گرای دانمارک به قرآن کریم

به گزارش گروه بين‌الملل خبرگزاری آنا از آناتولی، «راسموس پالودان»، رهبر حزب ضد مهاجر و ضد اسلام «استرام کورس» (Stram Kurs) در اعتراض به برگزاری نماز جمعه از سوی مسلمانان در مقابل ساختمان مجلس دانمارک، نسخه‌ای از قرآن کریم را آتش زد. 

ترامپ حق الحاق برزیل به ناتو را ندارد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از خبرگزاری فرانسه، «انیس وان درمول» در واکنش به اظهارات اخیر دونالد ترامپ گفت: «ناتو یک اتحادیه بین‌المللی است که با بند دفاع مشترک که به‌طور دقیق در معاهده واشنگتن در چهارم آوریل 1949 (15 فروردین 1328) مشخص است، در چارچوب هماهنگی‌های جغرافیایی تعریف می‌شود».

ادعای آمریکا درباره نقض معاهده خلع سلاح اتمی از سوی مسکو کذب است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از سانا، «سرگئی لاوروف» در کنفرانس خلع سلاح اتمی که در ژنو برگزار می‌شود، گفت: «ادعای واشنگتن که می‌گوید ما معاهده خلع سلاح را نقض کردیم نادرست است».

هواپیمای «روز قیامت» آمریکا از پایگاه نظامی به محل دیگری منتقل شد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از میلیتاری، سیل شدید در پایگاه هوایی ایالت نبراسکا، ارتش آمریکا را وادار کرد که هواپیمای روز قیامت (E-4B Nightwatch) را از این پایگاه به محل دیگری منتقل کند.

تحریم‌های غرب در پیشرفت علمی روسیه بی‌تأثیر است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از تاس، سرگئی شویگو که هم‌زمان رئیس انجمن جغرافیایی روسیه نیز هست بر بی‌تأثیری تحریم‌های اعمال‌شده به‌وسیله کشورهای غربی در زمینه‌های متفاوت علمی از جمله همکاری این انجمن با نهادهای مشابه در دیگر کشورها صحه گذاشت.

کنایه سنگین پمپئو به توئیت‌های ترامپ!

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از سی ان ان، مایک پمپئو در اجلاس جهانی کارآفرینی در خصوص ادامه کارش در وزارت امور خارجه به کنایه گفت: «تا وقتی‌که ترامپ با توئیت‌هایش من را عزل نکند، وزیر امور خارجه باقی خواهم ماند»!