علم، فناوری و دانش بنیان

98 سال شتاب پایش دانشگاه آزاد اسلامی برای فتح قله‌های علمی است

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، به‌صراحت می‌توان سال 97 را سال قدم‌های استوار دانشگاه آزاد اسلامی برای تبدیل‌شدن به بازوی علمی کشور دانست. چراکه سیاست‌های دانشگاه آزاد اسلامی و فعالیت‌های انجام‌گرفته در آن نماد همت و تلاش انقلابی برای دست یافتن به قله‌های علم و ترقی است.

رونق تولید با پرداختن به استارت‌آپ‌های محصول‌محور

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پا گذاشتن در سالی تازه، تعهد و مسئولیت زندگان را بیش از سال قبل می‌کند. فرصتی که در اختیار تجربه کنندگان سال جدید قرار می‌گیرد، باید که مغتنم شمرده شود و فکر و حال تازه را سبب سازد. اینک که در لحظه‌های…

تکاپویی برای اعتلای زیست‌بوم فناوری و نوآوری

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، سالی که گذشت، سفری پرفرازونشیب و جست‌وجوگرانه اما سرشار بود از نشانه‌های انگیزه‌بخش، نشانه‌هایی که می‌گوید رگ حیات کارآفرینی و نوآوری نبض دارد و تا گسترده فرش زیست‌بوم فناوری و نوآوری مساعد زیر پای جوانان خلاق و کارآفرین، چند…

تخصیص حمایت‌های ساختار همگرا از بازی‌سازان از 17 فروردین 98

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، تخصیص حمایت‌های ساختار همگرا قرار بود در زمستان امسال آغاز شود که به دلایل بودجه‌ای با تأخیر مواجه شده بود.

طراحی و توسعه دستگاه الکترونیک چاپی انجام شد

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، الکترونیک چاپی به معنای استفاده از روش‌های مرسوم چاپ برای تولید افزاره‌های الکترونیکی است. عدم نیاز به  به زیر ساخت‌های تولیدی پیچیده، باریکی، وزن کم، انعطاف‌پذیری  ازجمله مهم‌ترین مزایای الکترونیک چاپی است.

نخبه ریاضی کشور رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، سورنا ستاری طی حکمی ایمان افتخاری نخبه ریاضی کشور را به‌عنوان رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی منصوب کرد.

محققان واحد نراق مؤفق به ساخت دستگاه تولید علوفه دامی شدند

به گزارش خبرنگار علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، کاربردی شدن علم یکی از موضوعات حائز اهمیت در میان پژوهشگران و دانشگاهیان است. پژوهشگران در چند سال اخیر در کنار پرداختن به موضوعات تئوری و نظریه‌سازی، بر تأثیر نتیجه‌ تحقیقات برای حل مسئله‌ تمرکز دارند.

رنگ پودری الکترواستاتیک ضد خوردگی به کشور چین صادر شد

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، رنگ پودری الکترواستاتیک با ویژگی ضدخوردگی برای رنگ کردن لوازم و تجهیزات آهنی کاربرد دارد، این پوشش‌های نانوفناوری نسبت به رنگ‌های معمولی از خواص شیمیایی و فیزیکی بهتری برخوردار هستند.

برنامه علمی حکمرانی با محوریت واحد تهران مرکزی در دست تدوین است

حسن نگهدار در گفتگو با خبرنگار حوزه علم،‌ فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا با اشاره به راه‌اندازی برنامه علمی حکمرانی علوم انسانی با محوریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی، گفت: برنامه علمی حکمرانی با مرجعیت واحد تهران مرکزی با همکاری 9 واحد دانشگاهی دیگر طراحی می‌شود.