سینما > سینمای‌ ایران

تعطیلی سینماها به احترام وفات حضرت زینب (س)

غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش با اشاره به دوم فروردین سالروز وفات حضرت زینب (س) گفت: با توجه به سالروز وفات حضرت زینب، سینماهای کشور روز جمعه دوم فروردین تا ساعت ۱۷ تعطیل هستند و از ساعت ۱۷ فعالیت خود را مجدد آغاز می‌کنند.

۱۳۹۷ | سال بد دوبله

این مدیر دوبلاژ در گفت‌وگو با ایسنا درباره سال ۹۷ بیان کرد: به لطف الهی سال ۹۷ در حال تمام شدن است اما برای صنف ما – انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم – سال خوبی نبود به دلیل این‌که ما چهار عزیز را از دست دادیم.

ویدئو | پنج فیلم پرفروش هفته – ۲۹ اسفند ۹۷

همشهری آنلاین: از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۲۲ تا ۲۹ اسفند ۱۳۹۷) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.

بهای جدید بلیت سینماها اعلام شد

به گزارش ایسنا او افزود: بر این اساس، حداکثر قیمت بلیت در سینماهای مدرن در روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و چهارشنبه ۱۳ هزار تومان، روزهای سه‌شنبه (نیم‌بها) ۹ هزار تومان و پنجشنبه، جمعه و روزهای تعطیل ۱۸ هزار تومان خواهد بود.

خلاقیت و فناوری‌های روز، نیاز اساسی سینمای امروز ایران است

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، تفاهم‌نامه حمایت از ایجاد و راه‌اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی سینمای ایران، بین ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، بنیاد سینمایی فارابی و یکی از شرکت‌های دانش بنیان به امضا رسید.

گرگم و گله می‌برم به جشنواره انسی می‌رود

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، فیلم کوتاه «گرگم و گله می‌برم» اثر امیرهوشنگ معین و از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش چشم‌انداز جشنواره‌ انیمیشن انسی فرانسه با همتایان خود رقابت می‌کند.

جدیدترین آمار فروش فیلم‌ها در واپسین روزهای سال ۹۷

به گزارش ایسنا در یک اقدام جدید در سامانه فروش سینمای ایران نام دو فیلم  «متری شیش و نیم» و «غلامرضا تختی»  از آثاری که به عنوان فیلم‌های نوروزی قرار گرفته‌اند و بنابر گفته سخنگوی کارگروه اکران قرار است از روز شنبه ۲۵ اسفندماه اکران خود را آغاز کنند، اضافه شده است و آمار فروش…

آغاز اکران نوروزی از ۲۵ اسفند ماه | «متری شش و نیم» از ۲۵ اسفند در سینماها

به گزارش ایسنا، جلسه کارگروه اکران چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه برگزار شد و طبق اعلام غلامرضا فرجی سخنگوی کارگروه، هفت فیلم برای اکران نوروزی از میان ۱۴ فیلم انتخاب شدند.به این ترتیب در سرگروه «آزادی» فیلم «زندانی‌ها» به کارگردانی مسعود ده نمکی، سرگروه ایران «رحمان ۱۴۰۰» منوچهر هادی، در سرگروه استقلال فیلم «تختی» بهرام توکلی،…