اقتصاد > اقتصاد‌ جهان

چه بلایی سر سهام بوئینگ آمد؟

به گزارش ایسنا به نقل از سی ان بی سی، از زمان سقوط دومین هواپیمای مدل بوئینگ ۷۳۷ در اتیوپی که به ممنوعیت گسترده پرواز این مدل هواپیما در سطح جهان انجامید، ارزش سهام شرکت بوئینگ حدوداً ۳۰ میلیارد دلار سقوط کرده و از ۲۴۰ میلیارد دلار به ۲۱۰ میلیارد دلار رسیده است.

وضعیت اشتغال به کمک دلار آمد

ایسنا به نقل از رویترز نوشت: در معاملات امروز جمعه دوم فروردین‌ماه و پس از آن که آمار رشد فرصت‌های شغلی در بازار کار آمریکا، اندکی از نگرانی معامله‌گران نسبت به وضعیت بزرگ‌ترین اقتصاد جهان کاست، دلار بار دیگر در مسیر صعودی گام نهاد.

بورس‌های آسیایی بر قله ۶ ماهه

ایسنا به نقل از رویترز نوشت: شاخص ام اس سی آی بورس‌های منطقه آسیا-اقیانوسیه به جز ژاپن با ۰.۳ درصد افزایش به کار خود خاتمه داد که در این بین نماد گروه تکنولوژی با افزایش ۰.۵ درصدی رکورددار بود. در ژاپن شاخص نیکی ۲۲۵ بورس توکیو ۰.۲ درصد عقب نشست.

روز خوب بورس‌های آسیایی

به گزارش رویترز، شاخص سی اس آی بورس چین با ۰.۲ درصد افزایش در سطح ۳۸۴۴.۲۵ واحدی بسته شد و شاخص شانگهای کامپوزیت با رشد ۰.۶ درصدی تا سطح ۳۱۰۹.۴۸ واحد بالا آمد. در هنگ کنگ شاخص هانگ سنگ با ۰.۲ درصد افزایش خود را به سطح ۲۹ هزار و ۳۷۰.۰۲ واحدی رساند.

پیش‌بینی بانک مرکزی ژاپن از وضعیت اقتصاد جهان

به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، بانک مرکزی ژاپن با بیان این‌که پیش‌بینی می‌کند نرخ رشد اقتصادی در سراسر جهان کند شود، نسبت به تأثیر منفی این مساله بر تجارت خارجی و فعالیت کارخانه‌های ژاپنی هشدار داده است و گفته است اقتصاد ژاپن امسال را با رشدی آهسته پشت سر خواهد گذاشت.

اینفوگرافی | بهترین کشورهای جهان برای اشتغال زنان

به گزارش ایسنا، طبق رتبه‌بندی این سازمان، کشورها بر اساس امتیاز صفر تا ۱۰۰ رده‌بندی شده‌اند که صفر به معنای کمترین میزان تبعیض و ۱۰۰ بیشترین میزان است. سوئیس در رتبه نخست و یمن در رتبه ۱۲۰ جهان قرار گرفته‌اند.

صعود بورس‌های جهان

ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به خبرنگاران گفته است که کارها با چین به خوبی پیش می‌رود و سه یا چهار هفته دیگر خواهیم فهمید که به توافق خواهیم رسید یا خیر. استیون منوچین – وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز گفته است انتظار می‌رود توافق به زودی نهایی شود…