زندگی > سلامت

نوروز | چه بخوریم و چه نخوریم

به گزارش جی پلاس،  دکتر زهرا عبداللهی درخصوص بایدها و نبایدهای تغذیه ای در ایام تعطیل نوروز گفت: با توجه به اینکه آجیل یکی از وسایل پذیرایی در ایام نوروز است، باید در مورد مصرف آن نکاتی رعایت شود. نباید در مصرف آجیل زیاده‌ روی شود؛ چراکه انواع مغزها و تخمه ها حاوی مقادیر زیادی…

آیا مادران شیرده باید رژیم غذایی خاصی داشته باشند؟

 به گزارش همشهری آنلاین،   رژیم غذایی مادر،   چندان  تاثیری روی ترشح شیرش  ندارد.  به طور کلی،  مادران در هر شرایطی که هستند،  قادرند شیری تولید کنند که از نظر کمی و کیفی رشد و سلامتی شیرخوارشان را تامین کند حتی اگر دریافت غذای آنها محدود باشد.

آشنایی با راه‌های ساده برای کنترل تب کودک

 به گزارش همشهری آنلاین، اگر تب بالا  و یا ادامه‌دار باشد،  مراجعه به پزشک لازم است. علاوه براین، کودکان کمتر از سه ماه،   بیمارانی که شیمی درمانی می‌کنند،   مبتلایان به بیماری‌ها جدی و افرادی که به تازگی جراحی شده اند هم  باید برای هرگونه تب به پزشک مراجعه کنند.

نحوه فعالیت بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی در نوروز اعلام شد

دکتر قاسم جان‌بابایی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره نحوه فعالیت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در تعطیلات نوروز، گفت: طرح سلامت نوروزی سال ۱۳۹۸ از ساعت هشت صبح روز شنبه ۲۵ اسفند ماه با هدف ارائه خدمات مطلوب سلامت در اقصی نقاط کشور و در جهت توسعه سلامت جامعه و افزایش رضایت شهروندان و مسافران نوروزی…

مادران باردار حتی روزی یک نخ سیگار هم نَکِشند

به گزارش ایسنا به نقل از ان‌دی تی‌وی، پزشکان با بیان اینکه تنها مصرف یک نخ سیگار در روز در دوران بارداری خطر سندروم مرگ ناگهانی نوزاد (SUID) را تا دو برابر افزایش می‌دهد، اظهار داشتند: حائز اهمیت است که زنان پیش از بارداری و در حین آن از استعمال سیگار جدا خودداری کنند.