اقتصاد بین‌الملل

مذاکره برای تولید گاز در الجزایر ادامه میابد

به گزارش خبرنگار حوزه بین‌الملل گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، مدیر اجرایی شرکت انی ایتالیا گفت که این شرکت مجدداً مذاکرات گازی خود را با الجزایر به‌منظور کشف ذخایر جدید گاز که متوقف‌شده بود ازسرگیری می‌کند.

مذاکره برای کشف ذخایر گاز در الجزایر ادامه می‌یابد

به گزارش خبرنگار حوزه بین‌الملل گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، مدیر اجرایی شرکت انی ایتالیا گفت: این شرکت مجدداً مذاکرات گازی خود را با الجزایر به‌منظور کشف ذخایر جدید گاز که متوقف‌شده بود از سر می‌گیرد.

صادرات نفت ایران به 1.1 میلیون بشکه در روز رسید

به گزارش خبرنگار حوزه بین‌اللمل گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، صادرات نفت ایران در ماه مارس به کمترین میزان سال جاری کاهش پیدا کرد که این موضوع از بررسی نفتکشهایی به دست می‌آید که نفت ایران حمل می‌کنند و دلیلش تحریم‌های نفتی آمریکا علیه این کشور است.

تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ونزوئلا و ایران قیمت نفت را بالا برد

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از الاقتصادیه قیمت نفت در بالاترین سطح از سال 2019 با حمایت از کاهش تولیدات نفت اوپک و همچنین تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا ادامه می‌یابد.

روسیه به توافقش با اوپک پایبند است

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از العربیه وزیر انرژی روسیه الکساندر نواک اعلام کرد که ادامه گفتگوها در ماه مه به‌منظور برنامه‌های آینده توافق تولید نفت بین اعضای اوپک و غیر اوپک موسوم به اوپک پلاس انجام خواهد شد.

کاهش 1500 مگاواتی مصرف برق با اصلاح تعرفه پرمصرف‌ها

محمودرضا حقی‌فام در گفت‌وگو با خبرنگار نفت و انرژی گروه اقتصادی خبرگزاری آنا با اشاره به اینکه وزارت نیرو تمام محاسبات و شبیه‌‌سازی‌ها را برای اصلاح تعرفه مشترکان تعرفه پرمصرف به هیئت دولت ارسال کرده است، گفت: در صورت تصویب این طرح، آمادگی لازم به منظور اجرای این برنامه در کنار صدور پیش قبض برای مشترکان…